Akce>> Frank Heinkel v Čechách


Frank Heinkel v Čechách


 
Didgeridoo koncert 31.8.06 v Jazz klubu v Teplicích jsme zahájili několika kousky z našeho repertoáru.
 
 
Tímto jsme také zároveň uvedli zlatý hřeb večera a našeho hosta, známého hráče na didgeridoo, Franka Heinkla.
 
 
Brilantní Frankovo hru nemá cenu popisovat, kdo ho slyšel, ví o čem je řeč. Zajímavé je, jak využívá např. různá rytmická chrastítka a rolničky upevněná na nohou a do toho ještě jedny v ruce. Dohromady to fakt pěkně šlapalo!
 
 
Frankovo kamarád a spoluhráč Levi z USA ho doprovodil pár skladeb na kytaru. Této kombinaci sem nikdy moc nefandil, ale jejich souhra mi otevřela jiný pohled na věc. Jednoduše perfektí.
 

 
Nápaditost Frankovi rozhodně nechybí. Předvedl zde i hru pomocí palců na porcelánové vázičky! :) To byla fakt sranda asi pro všechny, protože takovej zvuk, co z toho šel, se jen tak neslyší.
 
 
Zvláštní místo pak měli jeho Alikvóty a hrdelní zpěv. Ten by mu mohli závidět i tibetští mniši. A když si s příliš citlivým mikrofonem neporadí zvukař, tak Frank nasadí jak říkal tajnou zbraň - ponožka z jeho báglu :)
 
 
Interaktivní přístup k hraní a kontakt s publikem jsou Frankovi zcela vlastní, což předvedl zejména druhý den v Roxy v Praze. To mne příjemně překvapilo. Žádnej velkej Mistr, co hraje pro to vyjevený publikum. A to mistrem opravdu je.

Více o Frankovi na www.yedaki.comSouvisející články

© by Didgeridoo-art.cz | programming by ProgDan Soft | contact@progdansoft.com