Akce>> Touch and Taste Australia


Touch and Taste Australia


Ve dnech 18. - 24. března se v Pražském hotelu Corinthia Towers konal festival Touch and taste Australia. Festival byl zaměřen na prezentaci australské kultury, cestovní ruch, australské produkty, možnosti vzdělávání a spoustu dalších zajímavostí o Austrálii a jejích lidech.

Hlavním lákadlem festivalu byli australští šéfkuchaři Vick Cherikoff a Benjamin Christie, kteří celý týden připravovali speciality jako jsou klokan, emu, krokodýl, barramundi a též zelení mravenci se spoustou nám neznámého koření, které Vick nakupuje přímo od domorodců v buši. Vaření bylo prezentováno formou interaktivní show v několika denních vstupech a účastníci si mohli kromě ochutnávek zkusit na chvíli zahrát na kuchaře.

Dalším neméně zajímavým hostem byl domorodý tanečník a hudebník Clarence Slockee ze Sydney. Clarence prezentoval tradiční tance, které rozdělil na dvě části, kdy předváděl obřadní a iniciační tance a tance napodobující zvířata a děje v buši. Dostalo se i na ukázky hry na didgeridoo v tradiční rytmice. Mimochodem Clarencův strýc je vynikající hráč a výrobce didgeridoo. Clarence měl též několik přednášek o hudbě, rytmice a o životě jejich komunity, ve které pracuje jako sociální pracovník s mládeží.

Naší prací na festivalu bylo bavit během kuchařských show několikrát za den přítomné hosty hrou na didgeridoo a prezentovat tento nástroj a vše s ním spojené, též jsme bezplatně vyučovali všechny zájemce, kteří přišli. Celá akce by se měla opakovat znovu v listopadu a proto, kdo má zájem, ať si tento zážitek nenechá utéct.

Dan Dandy Drechsler

 

Fotogalerie z akce Touch and taste AustraliaSouvisející články

© by Didgeridoo-art.cz | programming by ProgDan Soft | contact@progdansoft.com