Akce>> Vernisáž v Modré čajovně


Vernisáž v Modré čajovně


Dne 18. dubna 2009 proběhla v děčínské Modré čajovně vernisáž, kterou byla zahájena výstava obrazů mladé malířky Michaely Šindlerové. Michaela maluje olejem na plátno a na sololitové desky. Nestudovala uměleckou školu, pouze dříve navštěvovala výtvarný kroužek. Co se techniky maleb týče je tedy, dá se říci, samoukem. Musím říci, že je velmi talentovaná a že z jejích obrazů dýchá atmosféra, korespondující s daným tématem.

vernisáž v Modré čajovně

Hlavně mne uchvátil obraz obřích pražených kávových bobů, bambusových holí, s černošským chlapcem či obraz s japonským čajem Matcha, který se používá výhradně k čajovým obřadům. Tomu poslednímu jsme neodolali a pořídili si jej domů.

vernisáž v Modré čajovně

Vernisáž byla zahájena v 19.00 hodin. Jako správnou umělkyni uvedl Michaelu její přítel. Po té Michaela několika slovy uvítala své hosty, básnířku Jitku Filařovou, jíž na kytaru a tibetskou mísu doprovázel její přítel, a duo didgeridistů Jana Vlacha a Jiřího Haladu. Ke zdokonalení nevšedního zážitku vyzvala také Michaela hosty vernisáže k nachystanému občerstvení sestaveného z vegetariánských i masožroutských pochoutek a k degustaci vín.

 vernisáž v Modré čajovně

Domnívám se, že celá akce byla velmi zdařilá a hosté se dobře bavili.

 

    Přeji hodně inspirativních zážitků všem začínajícím umělcům, 

Líňa  

 Související články

© by Didgeridoo-art.cz | programming by ProgDan Soft | contact@progdansoft.com